Aktualności

Studenci na wycieczce "W krainie magnackich pałaców"

09 września 2016 r  o godz. 5:00 , 60 osobowa grupa studentów UDW 45+ pojechała na wycieczkę autokarową do: Chęcin, Jaskini Raj, Sandomierza, Baranowa Sandomierskiego, Kazimierza Dolnego i Puław, na 3 dni. Zwiedzanie rozpoczęli  od Zamku Królewskiego w Chęcinach, który obecnie jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków tego typu w Polsce. Następnie słuchacze  udali  się  do Jaskini Raj jednej z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świetokrzyskich.Występują w niej skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu.Długość trasy w jaskini wynosi 180 metrów.

 Zmęczeni podróżą i zwiedzaniem udali się na nocleg do Sandomierza. Po obiadokolacji poszli na Rynek aby w pięknej scenerii urokliwego miasta mile spędzić bardzo ciepły wieczór.

W drugim dniu wycieczki studenci pojechali do Baranowa Sandomierskkiego i zwiedzili późnorenesansowy zamek, ze względu na podobieństwa zwany Małym Wawelem, położony w nizinie dolnej Wisły. Spacerując podziwiali również piękny, zadbany ogród.Ponownie wrócili do Sandomierza, gdzie pod Bramą Opatowską spotkali sie z lokalnym przewodnikiem, gdzie obejrzeli przepiękną panoramę Sandomierza - której widok zapierał dech w piersiach. Z przewodnikiem, spacerkiem przeszli na rynek sandomierki i podziwiali Ratusz zbudowany na planie kwadratu z ośmioboczną wieżą, przeszli wąwozem Świętej Jadwigi, zobaczyli Bazylikę Katedralną Najświętszej Maryi Panny- kościół gotycki, Zamek w Sandomierzu, Synagogę, dom Długosza. Po obiadokolacji popłynęli statkiem po Wiśle, podziwiali ujmujące widoki. A wieczorem znowu na rynku, w miłej atmosferze spędzali wspaniały wieczór.

Trzeci dzień wycieczki rozpoczęli wedrówką do Kazimierza Dolnego, w którym zwiedzili :Rynek, Kościół Farny, Dzielnicę Żydowską, spichlerze. Na każdej wycieczce i również  w Kazimierzu Dolnym trafili na dodatkową atrakcję - obchody 110 rocznicy powstania Straży Pożarnej. Z Kazimierza Dolnego przemieścili się autokarem do Puław, gdzie obejrzeli z zewnątrz i wewnątrz przepiękny Pałac Czartoryskich oraz śliczny, zadbany ogród. Po wyczerpaniu programu wycieczki zmęczeni ale bardzo zadowoleni wracali do Miejskiej Górki. Długo będą wspominać urokliwe zakątki naszego karju. I tym razem trafili na super pogodę.