Aktualności

Plany wycieczek

Zarząd UDW 45+  zaplanował na  rok 2021, wycieczki

 dwie  jednodniowe

 jedną czterodniową wycieczkę.

Oto plany tych wycieczek.

 

Wycieczka 4-dniowa na Podlasie,       

w terminie 26- 29.08.2021 r

Dzień 1

Wyjazd z M. Górki we wczesnych godzinach rannych. Ok godz. 14.00 spotkamy się z miejscowym przewodnikiem i zwiedzimy Muzeum Kultury Białoruskiej w Hajnówce oraz Park Miniatur Zabytków Podlasia. Następnie udamy się na nocleg.

Dzień 2

Zwiedzimy Muzeum Przyrodnicze z pięknym parkiem pałacowym oraz  Rezerwat Pokazowy Żubrów gdzie jako ciekawostka jest para żubrów wyhodowanych w Karolewie koło Borku Wlkp.  Następnie przespacerujemy się  szlakiem Dębów Królewskich, aby na końcu uraczyć się pyszną kawą z miodem, czekoladą i cynamonem.

 

Dzień 3

Wybierzemy się do Białegostoku. Zwiedzimy pałac Branickich oraz przespacerujemy się urokliwymi uliczkami miasta, zrobimy sobie chwilę na kawę lub regionalny obiadek. Następnie odwiedzimy miejscowości: Supraśl oraz Kruszyniany gdzie w meczecie posłuchamy o życiu polskich Tatarów.

 

Dzień 4

 Pojedziemy do Prawosławnej Częstochowy czyli  na Świętą Górę Grabarkę oraz odwiedzimy Drohiczyn gdzie po spacerku zrobimy chwilę na regionalny posiłek.

Do domu wrócimy późnym wieczorem.

 

Wycieczka jednodniowa. 

jedna w maju, druga w czerwcu 2021r.

 

 Moszna i Opole.

Z Miejskiej Górki udamy się do Mosznej, gdzie zwiedzimy zamek słynący z 99 wież oraz 365 pomieszczeń i bajkowej architektury. Potem przejedziemy do Opola a tam spacerkiem z przewodnikiem zwiedzimy muzeum Polskiej Piosenki, zobaczymy Wieżę Piastowską, pomnik Karola Musioła, Kościół Św. Trójcy oraz Zabytkowy Rynek Opolski .

Wieczorem wrócimy do domu.

 

Wycieczka jednodniowa, 

 

 

Kórnik i Poznań

 

 Z Miejskiej Górki udamy się do Kórnika, gdzie zwiedzimy zamek Działyńskich oraz powozownię. Następnie przejedziemy do Poznania aby z przewodnikiem zwiedzić Stary Rynek z koziołkami i Pręgierz. Zrobimy sobie przerwę na aromatyczną kawę po czym przejedziemy na Ostrów Tumski żeby zwiedzić Katedrę Poznańską.

 Na rynku można zrobić, w Muzeum Rogala, warsztaty z pieczeniem rogali (super zabawa).

Wieczorem wrócimy do domu.